PIESZY RAJD DRUGOKLASISTÓW

20.05.2021 r. klasa druga wraz z wychowawczynią wybrała się na pieszy rajd po okolicy. Kroczyliśmy dumnie i dzielnie polnymi ścieżkami. Dzieci były zachwycone, że tak blisko Domaradza jest tyle łąk i zagajników. Po godzinie intensywnego marszu urządziliśmy sobie piknik na pobliskiej łące, co okazało się świetnym pomysłem dla głodnych i już zmęczonych dzieci. Po krótkim odpoczynku pomaszerowaliśmy dalej.

Podczas naszej wesołej wędrówki zwiedziliśmy Domaradz, Kozuby i tajemniczy Kierchówek. Zobaczyliśmy wiele wspaniale kwitnących roślin, usłyszeliśmy głos kukułki i świerszczy, które nieustannie nam towarzyszyły podczas wyprawy. Dzieci dzielnie przemierzyły 6.5 kilometra. Po powrocie do szkoły kontynuowaliśmy piknik  na boisku szkolnym. Rozmawialiśmy o wrażeniach z wycieczki odpoczywając. Postanowiliśmy, że w czerwcu ponownie wybierzemy się na kolejne zwiedzanie naszych pięknych okolic.

Autor: Natalia Walczok