Moc niezapomnianych wrażeń - nocka w szkole!

Szkoła nie musi i nie powinna kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na nią z innej strony. Taką okazję mieli uczniowie klasy III, którzy odpowiednio przygotowani, czyli wyposażeni w poduszki, śpiwory, koce, przytulanki i oczywiście mnóstwo energii, a przede wszystkim pozytywnego nastawienia wzięli udział w „nocowance”. Podczas spotkania uczniowie miło spędzili wspólnie czas na zabawach na świeżym powietrzu oraz w sali gimnastycznej, gdzie musieli wykazać się kreatywnością oraz spostrzegawczością podczas gry w ,,Kalambury’’, czy gry ,,Prawda, czy wyzwanie?’’.      Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe przy ulubionych piosenkach, a także rewia mody piżamowej.

Po kolacji i wieczornej toalecie uczniowie zajęli się  przygotowaniem miejsc do spania. Kiedy materace i śpiwory zostały rozłożone, a szkołę spowiła ciemność, rozpoczęła się noc filmowa, która trwała do późnych godzin. Wszyscy trzecioklasiści dotrwali do północy. Byli i tacy, którzy chcieli sprawdzić, czy oni usną wcześniej, czy opiekunowie:) Nocnym pogaduchom i śmiechom nie było końca.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili w sobotni poranek do domów, gdzie na pewno odsypiali nieprzespaną noc. „Nocowanka” w szkole to świetna okazja do  integracji zespołu klasowego oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością wszystkim uczestnikom pozostanie w pamięci wiele miłych wspomnień.

Serdecznie dziękuję Panu Grzegorzowi Rychlikowskiemu za pomoc, opiekę i wiele radosnych przeżyć podczas naszej imprezy.

Małgorzata Dębska

Autor: Małgorzata Dębska