Śladami dinozaurów

Kontynuując zorganizowany przez Samorząd Szkolny Dzień Dinozaura, uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń szóstego października wybrali się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to jeden z największych parków tematycznych w Europie i niewątpliwie jeden z największych w Polsce.

W trakcie wycieczki uczniowie pod opieką przewodnika przeszli ścieżkę dydaktyczną z dinozaurami, na której  mogli  spotkać ok. dwustu realistycznie zrekonstruowanych modeli naturalnej wielkości. W Tunelu Czasu – mobilnym kinie - mogli poznać historię powstania naszego wszechświata oraz początków i wczesnej ewolucji życia. W multimedialną podróż do prehistorycznego podwodnego świata pradawnych morskich stworzeń przenieśli się w Prehistorycznym Oceanarium, a w Pawilonie Paleontologicznym  dzieci mogły zobaczyć skamieniałości zwierząt.

Kolejną atrakcją był ogromny plac zabaw oraz park rozrywki- miejsca dla małych poszukiwaczy przygód, gdzie można było skorzystać z różnych wspaniałych atrakcji tj. karuzel, huśtawek, zjeżdżalni, trampoliny, kolejki wąskotorowej, dmuchańców i wielu innych.

Poprzez wspaniałą zabawę nasi uczniowie mogli poszerzyć swą wiedzę o otaczającym ich świecie i jego dziejach. Radości, uśmiechom i zachwytom nie było końca. Pełni niezapomnianych wrażeń w godzinach popołudniowych, zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni wrócili do swoich domów.

Autor: Małgorzata Dębska