Tak to się robi w Domaradzu

W słoneczny wrześniowy piątek, piętnastego, około godziny 10.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie pan Roman Orzeszyna ogłosił co będziemy robić tego dnia. Zapowiedzi były interesujące…

Najpierw uczniowie wraz  z opiekunami  rozeszli się do sal. Tam rozpoczęły się quizy o tematyce ekologicznej przeprowadzane przez uczniów klasy siódmej. Rozpoznawano głosy zwierząt, określano ich gatunki – każda grupa wiekowa mogła się popisać swoją wiedzą.

Potem przyszedł czas na konkretne działania -  uczniowie ruszyli w wyznaczony wcześniej teren. Rozpoczęło się sprzątanie, uczestnicy akcji nazbierali naprawdę wiele śmieci.  Pełni entuzjazmu płynącego z dobrze wykonanego zadania  wrócili do szkoły.

Jestem pewny, że taka akcja pomogła i światu i uczniom, którzy  się zintegrowali, nauczyli nowych rzeczy o swoim otoczeniu i potrzebach środowiska.

To był niezwykle udany i pożyteczny dzień.

Wojtek Michta i Koło Dziennikarskie klasy VII.