Śniadanie daje moc!

9 listopada, tak jak w latach ubiegłych, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc’’.  Inicjatywa ta polega na tym, by od najmłodszych lat przekazywać uczniom informacje o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Tego dnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach związanych ze spożywaniem zdrowych posiłków, a dzień rozpoczął się od przypomnienia zasad zdrowego odżywiania, istotnej roli warzyw i owoców w codziennej diecie każdego z nas. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do wykonania  ważnego zadania. Liść sałaty, kiełki rzodkiewki, rukola, szczypiorek, wędlina, jajko, plaster pomidora, ogórka, cząstka papryki, rzodkiewka, żółty ser, to najczęściej wykorzystywane przez dzieci produkty do kanapek.

Po wspólnie zjedzonym zdrowym i pożywnym śniadaniu, uczniowie poczęstowali również kolorowymi kanapkami swoich starszych kolegów i koleżanki oraz pracowników szkoły.

Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą , a zarazem nauką o tym  jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Autor: Małgorzata Dębska