Wycieczka zawodoznawcza

8 listopada był dniem pełnym wrażeń dla uczniów kl. III, która wybrała się na wycieczkę do Urzędu Gminy oraz Publicznej Biblioteki Gminnej w Pokoju, celem poznania zawodu urzędnika państwowego oraz bibliotekarza.

Rolę przewodnika wycieczki w Urzędzie Gminy pełniła sekretarz, a zarazem kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Agata Kruszelnicka. Uczniów powitała Pani Wójt- Barbara Zając, która pokrótce opowiedziała o swojej pracy. Następnie Pani Agata w pięknej sali ślubów przedstawiła w przystępny sposób na czym polega jej praca w urzędzie. Oprowadzając dzieci po budynku Urzędu Gminy przybliżyła tajniki pracy innych urzędników oraz funkcjonowanie urzędu. Trzecioklasiści wiedzą nie tylko kim jest wójt i czym się zajmuje, ale dowiedzieli się  także, że w urzędzie pracuje wiele osób, które czuwają nad sprawami gminy i jej mieszkańców.

Kolejnym punktem wycieczki była Publiczna Biblioteka Gminna, w której powitała uczniów dyrektor pani Anna Gurdziel. Uczniowie mogli zobaczyć duży i ciekawy księgozbiór dedykowany młodym czytelnikom, a także zostali zapoznani z pracą bibliotekarza. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach decupage, wykonując piękne ozdoby okienne. Efekt końcowy był fantastyczny, choć praca wymagała staranności i wytrwałości. Uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie było wyrazem podziękowania dla pani Ani i Doroty za wspaniałą niespodziankę.

Na zakończenie wycieczki trzecioklasiści zwiedzili piękny park, który po rewitalizacji, w kolorach złocących się w słońcu liści, wyglądał przepięknie. Pani Ania opowiedziała kilka ciekawostek związanych z parkiem oraz historią Pokoju. Uczniowie mogli zobaczyć ruiny herbaciarni, wiele posągów, podziwiać rzędy nasadzonych w labirynty roślin oraz legendarnego lwa.

Serdecznie dziękujemy paniom Wójt Barbarze Zając, Agacie Kruszelnickiej, Annie  Gurdziel za ciepłe i życzliwe przyjęcie, poświęcony nam czas, wniesienie nowej wiedzy, upominki oraz słodki poczęstunek.

DZIĘKUJEMY!

Uczniowie kl. III