Dzień Postaci z Bajek

29.11.2023 r w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie młodszych klas mogli przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Jak co roku na naszym korytarzu zagościli bohaterowie różnych ulubionych opowieści- . Elza z Krainy Lodu, Kot w butach, czy nawet Pikachu z Pokemonów. Na czwartej lekcji natomiast ten bajkowy tłum zgromadził się w sali gimnastycznej, by tam posłuchać czytania książki Dawida McKee. Zafascynowane dzieci poznały słonia Elmera, bohatera utworu. Dzięki niemu najmłodsi przekonali się, że bycie innym nie jest wadą, tylko zaletą, a  lubi się kogoś nie za wygląd, tylko za to, jaki jest. Na koniec uczestnicy spotkania wykonywali girlandy składające się z kolorowych słoni, które przyozdobiły biblioteczną gazetkę. To były naprawdę miłe chwile.

Autor: Natalia Walczok