dzień bezpiecznego internetu - tematy plakatów

10 Tematów na plakaty na Dzień Bezpiecznego Internetu:

1. Silne hasła - mocne zabezpieczenia: Jak tworzyć i chronić swoje hasła online.
  2. Netowi przyjaciele - ostrożność wskazana: Jak rozpoznać i unikać niebezpiecznych osób online.
  3. Cyberprzemoc - STOP! Jak reagować na nękanie w sieci i gdzie szukać pomocy.
  4. Dezinformacja - pułapki fałszywych informacji: Jak rozpoznawać fake newsy i nie dać się im nabrać.
  5. Prywatność w sieci - co ujawniać, a co chronić: Jak chronić swoje dane osobowe i wizerunek online.
  6. Zagrożenia cyberprzestępczości: Jak chronić się przed oszustami i hakerami online.
  7. Zdrowy czas online - równowaga w sieci: Jak mądrze zarządzać czasem spędzonym przed ekranem.
  8. Net-etykieta - zasady dobrego zachowania: Jak kulturalnie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu.
  9. Kreatywność online - twórz i baw się bezpiecznie: Jak wykorzystywać Internet do rozwijania swoich pasji i talentów.
  10. Cyfrowe śmieci - dbaj o porządek w sieci: Jak odpowiedzialnie zarządzać swoimi danymi i śladem online.

Dodatkowe wskazówki:

• Użyj kolorowych obrazków, grafik i sloganów, aby plakat był atrakcyjny dla uczniów.
  • Zamieść krótkie, zwięzłe informacje i wskazówki.
  • Wykorzystaj przykłady z życia wzięte, aby ułatwić uczniom zrozumienie tematu.