Sprawozdanie z wycieczki klasy czwartej do Opola

W dniu 29 lutego 2024 roku, uczniowie klasy czwartej naszej szkoły udali się do Opola na wycieczkę turystyczno – sportową. W ramach tego wydarzenia zwiedzili oni Wieżę Piastowską z której mogli podziwiać panoramę Opola, a także poznać historię tego obiektu oraz rolę jaką kiedyś pełnił. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na lodowisko Toropol, gdzie spędzili czas szlifując swoje umiejętności jazdy na łyżwach.

Uczniowie świetnie się tam bawili, pomimo tego, że wielu doświadczało częstych i bliskich spotkań z taflą lodowiska. Jazda na łyżwach okazała się trudną technicznie dyscypliną sportu, wymagającą dużo siły, samozaparcia oraz odwagi. Nie zniechęcało to jednak nikogo, wręcz przeciwnie dzieci robiły wszystko aby tę niełatwą sztukę opanować i wychodziło im to z każdą minutą coraz lepiej.

Patrząc na uśmiechnięte twarze czwartoklasistów, można wnioskować że wycieczka była nie tylko dla nich atrakcyjna ale i bardzo udana. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności oraz ciekawie i aktywnie spędzili czas. Wyjazd był dla nich wyjątkową okazją do odkrycia kawałka opolskiej historii oraz poznania jednej z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Autor: Roman Orzeszyna