Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole!

W lutym, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, na lekcjach informatyki poświęciliśmy czas na ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci.

Cele programu Dzień Bezpiecznego Internetu to:

• Uświadamianie uczniom, rodzicom i nauczycielom o zagrożeniach płynących z internetu.
  • Promowanie pozytywnych zastosowań internetu.
  • Wskazywanie sposobów na bezpieczne korzystanie z sieci.
  • Zachęcanie do dialogu na temat bezpieczeństwa online.

Podczas lekcji rozmawialiśmy o tym, jak chronić swoje dane osobowe, rozpoznawać niebezpieczne treści i unikać cyberprzemocy.

Następnie przygotowaliśmy plakaty, aby przypomnieć wszystkim o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w internecie. Na korytarzu szkolnym powstała wystawa prac.

Pamiętajmy, że internet to wspaniałe źródło wiedzy i rozrywki, ale musimy korzystać z niego mądrze i odpowiedzialnie. Dzięki Dniu Bezpiecznego Internetu jeszcze lepiej wiemy, jak chronić siebie i innych w sieci!

Autor: Monika