WYKORZYSTANIE SPRZĘTÓW Z LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI CZĘŚĆ II 2023/2024

Dla przypomnienia - Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Dzięki zakupionym w ramach programu eduPlanszom uczniowie na lekcjach fizyki poznawali zasady dynamiki, poznawali różnice między masą a ciężarem. Na lekcjach chemii eduPlansze pomogły przybliżyć budowę materii. Jest to niewątpliwie ciekawa pomoc edukacyjna, która pomaga w jasny sposób omówić dany materiał czy też podsumować wnioski z lekcji.

Technologia 3D skradła serca całej społeczności szkolnej. Dzięki drukarce 3D szkoła pozyskała nowe pomoce dydaktyczne m.in. na zajęcia z matematyki tabliczkę mnożenia. Uczniowie nauczyli się również jak tworzyć i przygotować projekt do wydruku – dzięki temu na szkolnych korytarzach pojawiły się dinozaury, konie, ryby – ale na szczęście stworzone z filamentu. Dodajmy, że pomysłów nie ma końca – najlepszy dowód na to, że kreatywność naszych uczniów osiągnęła wyższy poziom.

Pomysłów na wykorzystanie sprzętu jest sporo, ale inspiracji nigdy za wiele. Nauczyciele wzięli udział w szkoleniu „Wideo w edukacji” prowadzonym przez firmę zewnętrzną HSI Academy, dzięki któremu nauczyli się wykorzystywać sprzęt zakupiony w ramach programu.