Dzień Wody w naszej społeczności

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony, aby zwrócić uwagę na znaczenie tego cennego zasobu. Nasza społeczność szkolna również włączyła się w obchody tego dnia, organizując 27 marca szereg ciekawych wydarzeń dla wszystkich uczniów.

Edukacja wczesnoszkolna:

•  Uczniowie poznawali tajniki obiegu wody w przyrodzie podczas zajęć edukacyjnych.
  • Wykonali wspólnie pracę plastyczną przedstawiającą podwodny świat.

Klasa 4:

• Na lekcji przyrody uczniowie konstruowali modele obiegu wody, zgłębiając mechanizmy tego zjawiska.

Klasa 5:

• Ciekawe doświadczenia pozwoliły uczniom odkryć właściwości wody i jej znaczenie dla życia.

Klasa 6:

• Podczas lekcji biologii uczniowie pracowali nad projektami badającymi warunki życia w wodzie, przystosowania organizmów do tego środowiska, a także zawartość wody w różnych organizmach i narządach człowieka.

Klasa 7:

• Lekcja chemii stała się okazją do zbadania różnych próbek wody – z kranu, deszczówki oraz pobliskich zbiorników wodnych.
  • Na lekcji informatyki uczniowie stworzyli edukacyjne broszury na temat oszczędzania wody w domu oraz zagrożeń dla jej czystości.

Na korytarzu szkolnym można było podziwiać gazetkę tematyczną poświęconą wodzie oraz wystawę plakatów i broszur przygotowanych przez uczniów. Wszyscy chętnie przyłączyli się do akcji nosząc ubrania w kolorze niebieskim, symbolu wody.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, która ukazuje zaangażowanie uczniów i nauczycieli w poznawanie znaczenia wody i troskę o jej ochronę.

Większość doświadczeń została wykonana dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym w ramach projektu Ekopracownia - zielone serce szkoły

Autor: Monika Żołnowska