Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS w koszykówce chłopców

Dnia 15 kwietnia 2024 roku drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Franciszek Grojec, Oliwer Klimas, Szymon Zawadzki, Michał Theda, Wojciech Michta, Wojciech Góra, Aleksander Pietron, Maksymilian Kubik oraz Hubert Ktystosek wywalczyła 3 miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk LZS w piłce koszykowej.

Turniej odbył się w pięknej, nowej hali sportowej w Turawie. Niestety, stres i proste błędy, jakich dopuścili się nasi zawodnicy, doprowadziły do tego, że rozpoczęli oni zawody od przegranych meczów z zespołami z Łubnian oraz Trzeboszowic. Dopiero w ostatnim spotkaniu z drużyną ze Ścinawy Małej, po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce, chłopcy odnieśli zwycięstwo rzucając na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania decydującego o zwycięstwie kosza.

Gratulujemy chłopakom osiągniętego wyniku oraz walki do ostatniej sekundy zawodów i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Autor: Roman Orzeszyna