Wystawa portfeli

Portfel to przedmiot, którego każdy z nas używa codziennie. Nosimy w nim nie tylko gotówkę, ale także karty płatnicze, dokumenty czy zdjęcia naszych bliskich. Okazuje się, że historia tego przedmiotu jest dłuższa, niż mogłoby się z pozoru wydawać, bo rozpoczęła się już w starożytności. Skąd wziął się portfel w formie, w jakiej znamy go współcześnie?

Tego właśnie możecie dowiedzieć się z mini wystawy portfeli pt.” Krótka historia portfela”, zorganizowanej wspólnie przez członków SKO wraz z innymi uczniami i nauczycielami naszej szkoły.

Wystawa „zawisła” w kąciku, na gazetce Szkolnej Kasy Oszczędności. Można na niej zobaczyć ponad 27 portfeli różnego rodzaju, począwszy od pięknej czerwonej sakiewki używanej na monety, poprzez urocze portmonetki, stare portfele wyciągnięte gdzieś z dna szuflady, portfele nowoczesne i błyszczące oraz portfele użytkowe, praktyczne.

Dziękuję wszystkim dzieciom i nauczycielom, którzy przynosząc portfele utworzyli tą niecodzienną, przyznacie, wystawę????

Autor: Opiekun SKO Anna Mroczkowska