CIEKAWA LEKCJA PRZYRODY

Dnia 17 lutego 2021r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w spotkaniu z Panią Żanetą, pracownikiem Stobrawskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Ładzy.

Podczas ciekawych i edukacyjnych lekcji przyrody uczniowie dowiedzieli się co to jest park krajobrazowy, jak zmienia się w nim przyroda w ciągu roku, jak zwierzęta i ptaki przygotowują się do zimy. Ciekawą informacją było również to, że w Polsce jest 125 parków krajobrazowych, a park na terenie którego mieszkamy jest 12 co do wielkości (rozciąga się na terenie ok. 60 km).

Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali i obejrzeli przygotowaną przez naszego gościa prezentację, a także zadawali wiele rzeczowych pytań. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał przypinkę z logo parku oraz narysował mieszkańca lasu, który budzi powszechnie sympatię każdego z nas-kolorową wiewiórkę.

Autor: Małgorzata Dębska