„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa (…)”

Mowa jest nam dana po to, abyśmy mogli wyrażać swoje myśli, uczucia, emocje. O rozwój języka oraz poprawność wymowy należy dbać od najmłodszych lat i właśnie dlatego ośmioro przedszkolaków uczestniczy w zajęciach logopedycznych „Językowe przygody – warsztaty mowy”, realizowanych w ramach projektu unijnego ”Dobry start”.

Celem zajęć grupowych, prowadzonych dwa razy w tygodniu, jest kształtowanie prawidłowej mowy, rozwijanie sprawności aparatu artykulacyjnego, usprawnianie motoryki małej i dużej, pobudzanie rozwoju intelektualnego dzieci, wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń oraz do twórczej aktywności słownej oraz autokontroli.

Dbając o wszystkie powyższe aspekty, miłą atmosferę oraz dobre samopoczucie naszych przedszkolaków zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu m.in. następujących metod pracy: gier dydaktycznych (np. logopedyczny Piotruś, domino, LogoObrazki, Zoominki), ćwiczeń praktycznych, aktywności ruchowej, pogadanki czy rozmowy.

Dzięki łączeniu powyższych metod uczestnicy zajęć logopedycznych mają możliwość wszechstronnie rozwijać, korygować i usprawniać zaburzone funkcje językowe, ruchowe, intelektualne i społeczne.

Autor: Patrycja Jabłońska