„Kto czyta żyje dwa razy”….

Wszyscy wiedzą, że nie ma pożyteczniejszego nawyku, niż czytanie. Aby stało się  przyzwyczajeniem trzeba wiele troski – rodziców, nauczycieli, dziadków… Dzieci uwielbiają słuchać ciekawych historii przed snem, podczas brzydkiej pogody, w chwili choroby… Klasa II i pani Natalia Walczok wychowawca i opiekun biblioteki  urządziła w holu szkoły wystawę  „Książki wśród nas”. Drugoklasiści dzielnie wspomagali swoją panią we wszystkich pracach i już od 8 marca wszystko było gotowe.  Wystawę odwiedziły klasy 0 – III. Dzieci bardzo cieszyły się, że mogą zobaczyć jakie książki mamy w naszej szkole. Były bardzo zaskoczone ilością książek do czytania, a także różnorodnością  księgozbioru, na który składają się nie tylko lektury, ale również beletrystyka dla młodzieży i różnorodne bajki dla najmłodszych. Nauczyciele, chcąc dać dobry przykład, także przynieśli swoje ulubione książki, by wzbogacić wystawę. W trakcie trwania ekspozycji uczniowie klasy drugiej czytali młodszym kolegom - zerówce i pierwszej klasie. Nie zapomnieli również o przedszkolakach  z Lubnowa. Odwiedziła ich Milena, aby im przedstawić fragmenty książek.

To nie tylko wzruszające, ale także szalenie pożyteczne, kiedy dzieci uczą i zabawiają swoich niewiele młodszych kolegów. Ciekawa i warta kontynuacji impreza.

Autor: Bożena Leśnik