Krasnale żegnają zimę

POŻEGNANIE      ZIMY

W poniedziałek,  22 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania Zimy i powitania Wiosny. Uroczystość ta rozpoczęła się pogadanką, podczas której  dzieciaki miały okazję wykazać się znajomością  pór roku, opowiadaniem o tym jakie różnice dzielą zimę i wiosnę. Jednak najbardziej oczekiwanym momentem było wyruszenie z przedszkola wraz z przygotowaną Marzanną. Radośnie pomaszerowaliśmy w  korowodzie, który otwierała symboliczna kukła. Te niezapomniane chwile  uświetniła gra dzieci na instrumentach muzycznych (kołatka , tamburyn, bębenek ) oraz gwizdanie na gwizdkach. Tym przeraźliwym hałasem  przedszkolaki obwieściły mieszkańcom Lubnowa, że mamy koniec Zimy. Szczęśliwie dotarliśmy  do bram OSP i przytwierdziliśmy Marzanę do płotu. Tam zaczeka aż strażacy znajdą wolną chwilę, by zawieźć ją nad morze i wsadzić na statek, by odpłynęła na wiele miesięcy. Pożegnaliśmy się wierszem, piosenkami oraz słowami:

Marzanno, Marzanno

Ty zimowa panno!!!

Ciebie pożegnamy,

Wiosnę powitamy!!!

Po drodze postanowiliśmy wybrać się na plac zabaw, aby pobawić się na świeżym, wiosennym powietrzu. Jak dobrze, że zima sobie już poszła…

Jolanta Hanuszewicz