Zajączek w odwiedzinach u Krasnali

Zajączek wielkanocny odwiedził  Krasnali

Jedną z najmilszych i bardzo oczekiwanych przez  dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Każdego roku ten przesympatyczny zwierzak, tuż przed świętami odwiedza nasz oddział przedszkolny.  Na jego przyjście trzeba się jednak przygotować. Dzieci dużo wcześniej na placu przedszkolnym  robią  wielkie gniazdo z patyczków i trawy. Potem do  niego  wkładają puste koszyczki na prezenty. Tak było też i tego roku. W środę  kolejne przedszkolaki wraz z rodzicami przybywały po upominki od zająca. Jednak czekało ich olbrzymie zaskoczenie -  ujrzały puste gniazdo bez koszyczków. Dopiero poszukiwania przyniosły wieką radość. Okazało się , że zajączek zrobił psikusa  i pochował  dzieciom koszyczki. Wszyscy z zapałem szukali, ale nie tak łatwo było odnależć ukryte skarby...Dorotka odnalazła swój prezent w piaskownicy,  Zosia na koniku,  a Oliwka za krzaczkiem. Zdarzało się , że mamy włączały się w poszukiwania, zwłaszcza, że było czego szukać. W koszyczkach były czekoladowe jajeczka, zajączek, mydlane bańki i wielkanocne Kinder jajko. Jednak najcenniejsze okazały się wybuchy radości i uśmiechy przedszkolaków.

Niestety, czas pandemii nie pozwolił na wspólne radowanie się dziaciaków prezentami od zajączka. Na pewno kolejny rok będzie dla nas wszystkich lepszy i łagodniejszy.

Jolanta Hanuszewicz