Zajęcia projektowe „Dobry start – Kuźnia pomysłów”

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że dzieci są niezwykle kreatywne, pomysłowe i uzdolnione. Wystarczy, by dorośli wspierali ich naturalne działania, a są w stanie stworzyć naprawdę wspaniałe rzeczy.     Na zajęciach projektowych „Dobry start – Kuźnia pomysłów” dzieci z oddziału przedszkolnego w Domaradzu mogą rozwijać swoje fantazje. To możliwe dzięki wielu pomocom, które zostały zakupione do tego projektu. Bardzo ciekawe formy pracy  zapewnia gips. Powstaną z niego odlewy, później  pięknie pomalowane przez przedszkolaki farbami. Na ostatnich zajęciach dzieci poznały haft krzyżykowy. Pomimo początkowych problemów manualnych teraz już świetnie sobie radzą i dzielnie ozdabiają chusteczki. Niedługo dzieci będą dekorować kubki i torby filcowe, zdobić breloczki bransoletki. Projekt „Dobry start”  pozwala, jak widać,  na wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci.

K. Szetela

Autor: Natalia Walczok