Spotkanie z okazji Święta Strażaków

Spotkanie ze Strażakami

20 maja nasze przedszkolaki odwiedziły strażaków z OSP w Lubnowie. Krasnale dotarły tam samochodami strażackimi , które zabrały ich spod przedszkola.  Następnie odbył się profesjonalny wykład na temat pracy strażaków, wyposażenia samochodu strażackiego, zasad zachowania bezpieczeństwa w trakcie pożaru, czy wypadku drogowego. Dzieci porównywały stary samochód strażacki z nowym.  W dalszej części spotkania odbył się pokaz sprzętu do ratownictwa medycznego, podczas którego dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej .

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę,  mianowicie dzieciaki wspólnie ze strażakami próbowały  łączyć ze sobą węże, prądownice i wreszcie mogły zacząć lać wodę.

Po tak wyczerpujących ćwiczeniach zostaliśmy zaproszeni na   ognisko i słodki poczęstunek. Pieczone kiełbaski smakowały wybornie . Na deser były lody i wata cukrowa.

Na koniec dzieci zaśpiewały dla strażaków, a potem wręczyły im laurki. Gospodarze odwieźli zmęczone, lecz zachwycone dzieci samochodami strażackimi do przedszkola.

To było bardzo ciekawe, ważne i przyjemne spotkanie.  Strażakom dziękujemy za miłe przyjęcie.

Jolanta Hanuszewicz

Autor: Jolanta Hanuszewicz