Dzień Dziecka w klasach I-IV

1 czerwca to święto wszystkich dzieci w Polsce. W naszej szkole Dzień Dziecka świętowano w dwóch turach. Klasy I – IV swój Dzień Dziecka obchodziły 31.05.2021. Tego dnia było wesoło, kolorowo oraz sportowo. Na wszystkie dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez nauczycieli oraz Radę Rodziców. Wszyscy obecni uczniowie chętnie  w nich uczestniczyli. Nie trzymano się  żadnych schematów i planów działań, wszyscy podążali wg swojego upodobania od stacji do stacji. Każda miała w sobie coś, co sprawiało, że dzieci chętnie się na niej zatrzymywały.

Na sali gimnastycznej pod okiem nauczyciela odbywały się rozgrywki w dwa ognie, na boisku sportowym czekał na wszystkich tor przeszkód, z którym mogli się zmierzyć nasi uczestnicy na czas lub po prostu dla satysfakcji dającej odpowiedź na pytanie: potrafię czy nie? Między pięknymi drzewami na naszym placu szkolnym czekała stacja dla każdej duszy artystycznej – tam można było na folii strech  za pomocą tuszu kreślarskiego pozostawić swoją małą cegiełkę do niezwykłego obrazu upamiętniającą tak piękny dzień. Kostka prowadząca od sali gimnastycznej do boiska również tego dnia nabrała kolorów,  bo dzieci mogły tam kolorową kredą narysować coś od siebie. Łakomczuszki trafiły do punktu, gdzie Rada Rodziców przygotowała pyszne ciasta i babeczki, popcorn, frytki oraz kiełbaskę z grilla. Na tym atrakcje tego dnia się nie kończyły. Na wszystkich czekała kolorowa stacja nadająca piękny kolorowy blask włosom każdego, kto odwiedził ten punkt. Można  było również zamienić się w wymarzoną postać z bajki dzięki malowaniu twarzy oraz otrzymać tatuaż – oczywiście taki zmywalny. Dzień Dziecka w naszej szkole zapewnił każdemu wiele atrakcji i na długo pozostanie w pamięci uczniów klas młodszych.

Autor: Natalia Olejnik