Sprzątanie świata

Akcja Sprzątania  Świata

Dnia 30 września  „Krasnoludki” z przedszkola w Lubnowie dołączyły do wspaniałej akcji Sprzątania Świata.  Naszym celem  było zachęcanie najmłodszych do wspólnego działania na rzecz poszanowania  środowiska .Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do dbania o naszą planetę. Przedszkolaki z zainteresowaniem i chęcią brały udział w pogadance, odpowiadały na zadane pytania. Przygotowaliśmy również dwa transparenty: „Kochaj przyrodę” oraz  „Nie zaśmiecaj lasu”, które  potem nieśliśmy, aby obwieścić wszystkim mieszkańcom jak ważną spełniamy misję. Jednak główną atrakcją tego dnia było po prostu sprzątanie naszej Ziemi. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, wybraliśmy się na boisko sportowe. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.  Zapełnione worki włożyliśmy  do kosza. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał książeczkę o ekologii. W ten sposób od dziś każdy z nich będzie pamiętać, że należy dbać i szanować naszą zieloną planetę.

Autor: Jolanta Hanuszewicz