Ślimak Ślimak pokaż rogi

ŚLIMAK, ŚLIMAK POKAŻ ROGI!!!

1 października 2021 r. przedszkolaki z oddziału w Lubnowie odbyły wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa  państwa Galasińskich, rodziców naszej wychowanki  Julii.  Podczas spotkania zapoznały się z  szalenie interesującą hodowlą ślimaków. Dzieci obejrzały miejsce, gdzie przebywają od marca do pierwszych przymrozków. Tak wielka ilość  ślimaków wywołała w nich radość i duże zainteresowanie. Ku wielkiej radości uczestników wycieczki właścicielka hodowli o wszystkim im opowiedziała. Dowiedzieliśmy się, że ślimaki wylęgają się z jajeczek, czym się żywią i w jaki sposób są budzone do karmienia, a także gdzie chowają się przed upałami i gdzie śpią. Obejrzeliśmy również okazy już pozbierane i przygotowywane do sprzedaży. Kilka z nich wybrało się na spacer poza zagrodę, ale bystre oczka naszych maluchów je spostrzegły i szybko mogły wrócić do pozostałych.

Na koniec Julia  poczęstowała nas  pysznymi babeczkami.

Wycieczka na pewno wszystkim dzieciom dostarczyła wielu wrażeń i wzbogaciła wiadomości przyrodnicze.

Autor: Jolanta Hanuszewicz