Wykopki

5 października  przedszkolaki z Lubnowa wzięły udział w wykopkach. Zbieranie ziemniaków na polu to jedna z naszych jesiennych, tradycyjnych już  akcji. Po obfitym śniadaniu dzieci  wyposażone w kalosze,  wiaderka oraz wielki zapał do pracy wyruszyły z przedszkola

. Na polu powitała nas gospodyni, pani Alicja Piszczałka. Po wysłuchaniu krótkiej pogadanki o sposobach uprawy ziemniaków dzieci ochoczo zabrały się do pracy i migiem wyzbierały przygotowany zagon pola. Towarzyszyła im wielka radość i zadowolenie ze wspólnego działania. Zbiory były owocne, a i zapłata solidna, bo w wiadereczkach pojawiły się lizaki i soczki. Za możliwość uczestniczenia w wykopkach oraz za słodkie niespodzianki dziękujemy gościnnej gospodyni.

Dzięki tej akcji dzieci poznały garść podstawowych faktów o tym popularnym warzywie oraz aktywnie, wesoło i pożytecznie spędziły czas.

Autor: Jolanta Hanuszewicz