Święto Drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. W naszym przedszkolu celebrowaliśmy je 11 października

Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką przyrodniczo-ekologiczną.  Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać wybrane drzewa liściaste oraz iglaste, poznały ich budowę,  znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Zrozumiały, jakie istnieją etapy wzrastania drzewa. Zajęcia przeplatane były ciekawymi zabawami ruchowymi , które nawiązywały do omawianej tematyki. Nie zabrakło zadań manualnych – dzieci pięknie pomalowały liście, które później zawisły na naszym przedszkolnym drzewku. Tradycyjnie też posadziliśmy nową sadzonkę, już zdobi nasz kącik przyrody.  Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę, że  zawsze będą dbać o drzewa i szanować przyrodę.

Autor: Jolanta Hanuszewicz