Przedszkolaki kiszą kapustę

20 października grupa Krasnali wzięła udział w zajęciach, podczas których kisiliśmy kapustę. Nasze kulinarne zmagania  zaczęły  się od zabawy „Zgaduj –zgadula”. Pozwoliła na podsumowanie wiedzy naszych maluchów o warzywach, a w szczególności o kapuście  i marchewce.

W czasie zajęć dzieci zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi kapusty, co połączono z działaniem sensorycznym  (rozpoznawanie wszystkimi zmysłami: wzrok, smak, zapach, dotyk). Dowiedziały się również, że kapusta kiszona to cenne źródło witamin.

W czasie tak lubianych praktycznych działań, dzieci w miseczkach ubijały piąstkami poszatkowaną kapustę z odrobiną soli i marchewką, a potem przekładały je do większej beczułki. Produkt potrzebował jeszcze niewielkiej poprawki – wychowawczyni dosoliła kapustę i… gotowe!

Teraz już tylko pozostaje czekać na degustację tej tradycyjnej i bardzo zdrowej potrawy.

Autor: Jolanta Hanuszewicz