Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W przedszkolu w Lubnowie zrobiło się bajkowo.

9 listopada w oddziale przedszkolnym w Lubnowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Stanowi doskonałą okazję do tego, aby przypomnieć wszystkim o ulubionych bajkowych bohaterach,  nieodzownym elemencie  dzieciństwa. Przedszkolaki z naszego przedszkola również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości.  W tym dniu  przybyły do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki . Zajęcia rozpoczęły się prezentacją bajkowych postaci . Dzieci rozpoznawały za kogo koleżanka, kolega  jest przebrany. W trakcie zajęć  uczestniczyły w quizach, słuchały fragmentów bajek, odgadywały zagadki - wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych . Wesołe zabawy ruchowe, konkursy, tańce i słodkie małe co nieco sprawiły , że dzień ten pozostanie  długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Autor: Jolanta Hanuszewicz