Jesienne wierszobranie z pasowaniem na przedszkolaka

23 listopada  - to wyjątkowy dzień dla grupy „Krasnoludków”. W tym dniu odbyła się bardzo ważna uroczystość przedszkolna - „Jesienne Wierszobranie z Pasowaniem na Przedszkolaka”.  To istotny moment, który zazwyczaj  stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do zasad i reguł  przedszkolnych.

Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Galowy strój i kolorowe opaski dostosowane do tematyki wiersza, a także specjalny wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Dzieciaki świetnie sobie poradziły prezentując wiersze  o tematyce jesiennej   przeplatane piosenkami. Potem razem z panią Dyrektor oraz wychowawcą  zatańczyły wcześniej przygotowane tańce. Następnie po przyjęciu ślubowania pani Dyrektor dużym, drewnianym ołówkiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały piękne dyplomy i wielobarwną kredkę. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Dla najmłodszych przedszkolaków  było to ogromne przeżycie, ale i starsze ich dzielnie wspierali.  Brawo!

Autor: Jolanta Hanuszewicz