Święto Mikołaja w Lubnowie

6 grudnia już od samego rana wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały przybycia ważnego gościa. Odświętnie ubrane w czerwone  czapki  nasłuchiwały  dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. I nadeszła ta chwila  -usłyszały dzwonienie za oknem.

Z wielkim przejęciem poszliśmy otworzyć drzwi ale nie było już świętego, za to w holu zostawionych było mnóstwo prezentów.  Dzieci z wielką radością  przyjęły paczki.  Obdarowany został  każdy przedszkolak. Następnie skontaktowaliśmy się drogą elektroniczną z Mikołajem i wysłuchaliśmy jego przesłania. Wirtualna wizyta w chacie Świętego Mikołaja była bardzo ciekawa. Zobaczyliśmy  jak mieszka Mikołaj , w jaki sposób przygotowywane są prezenty dla dzieci, kto pomaga Mikołajowi...  Sam Mikołaj zwracał się bezpośrednio do dzieci, pokazywał również nasze zdjęcia z przedszkola , były pochwały ale też i wskazówki jak być dobrym dzieckiem.  Wszyscy  byli  zaskoczone wiedzą jaką posiada Święty Mikołaj  o naszej grupie. Obiecały mu, że będą grzeczne.

Ta wirtualna wizyta  pozostanie niezapomniana.

Autor: Jolanta Hanuszewicz