Spotkanie z panią bibliotekarką

Wieloletnią tradycją naszego przedszkola jest współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną  w Pokoju a konkretniej z Panią bibliotekarką Idalią Justyńską.   Nasze spotkania  to nie tylko czytanie dzieciom bajek, opowiadań, wierszyków, ale także  zajęcia teatralne, manualne i ruchowe.

17 marca br. miało miejsce kolejne spotkanie w tym roku.   Dzieci zapoznały się z książeczką  Anity Głowińskiej ”Kicia Kocia mówi „Dzień dobry”. Poznały wierszyk Stanisława Jachowicza pt. „Kukuryku” a także ciekawe zabawy  w esy- floresy i zabawy z wstążką.  Nie obyło się bez kolorowych, przepięknych książeczek przywiezionych z biblioteki.

Spotkania z Panią bibliotekarką  sprawiają dzieciom dużo radości i motywują do częstszego sięgania po książeczki.

Autor: Jolanta Hanuszewicz