Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca świętowaliśmy w naszym oddziale przedszkolnym w Domaradzu Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane z żegnaniem zimy i witaniem wiosny. Tego dnia odbyły się również  wyczekiwane przez wszystkich warsztaty z robotyki.

Dzieci zgłębiały tajniki programowania - budowały różne modele z klocków lego a następnie wprawiały je w ruch. Przedszkolaki były zachwycenie powyższymi zajęciami  i pytały kiedy odbędą się kolejne.  Zwieńczeniem dnia było wyjście na spacer z kolorowym gaikiem. Dzieci obserwowały oznaki wiosny -  budzącą się do życia przyrodę,  drzewa wypuszczające pąki, krokusy na pobliskiej łące oraz radosny śpiew ptaków. Cały dzień minął w radosnej, wiosennej atmosferze :-)

Autor: Lucyna Matejuk - Abdalla