Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy

Przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

Witały ją także wszystkie przedszkolaki...

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.                        21 marca przedszkolaki z Lubnowa zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Dzieci także mogły  wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały wiosenne zadania. Potem  wraz z Marzanną radośnie maszerowaliśmy w wiosennym korowodzie.  Przy OSP w Lubnowie  zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

Autor: Jolanta Hanuszewicz