Wykorzystanie sprzętów z Laboratoriów Przyszłości - październik 2022r.

Aby urozmaicać uczniom czas spędzany w szkole oraz aby w pełni wykorzystać potencjał zakupionego sprzętu w ramach Laboratoriów Przyszłości, w naszej szkole październik upłynął pod hasłem kodowania i programowania. Z inicjatywy pań Żanety Stępień  i Moniki Żołnowskiej zostały zorganizowane różne zajęcia promujące programowanie. Podczas zajęć wykorzystywano roboty edukacyjne DOC, klocki Lego SPIKE oraz drukarkę 3D. Zajęcia miały na celu m.in. rozwijanie kreatywności i myślenia logicznego poprzez tworzenie własnych projektów, pobudzanie uczniów do refleksji nt. zdolności, zainteresowań, predyspozycji zawodowych, uzdolnień.

Robot edukacyjny DOC znalazł również swoje zastosowanie podczas zajęć logopedycznych. Dzięki niemu uczniowie mogą ćwiczyć orientację w kierunkach przestrzeni (prawo, lewo, góra, dół), ćwiczyć prawidłową wymowę głosek oraz uczyć się tworzyć historyjki, poszerzając przy tym swoje słownictwo. Obecność robota podczas zajęć sprawia, że uczniowie są bardziej skupieni i zaangażowani w wykonywanie ćwiczeń.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została również wyposażona w sprzęt biurowy, w tym laminatory. Dzięki nim pomoce dydaktyczne,  dekoracje i gazetki ścienne wyglądają estetycznie, a materiały mogą być wykorzystywane wielokrotnie, bez obawy o ich zniszczenie.