Wykorzystanie sprzętów z Laboratoriów Przyszłości - listopad 2022r.

Mogłoby się wydawać, że jesienna szaruga wpłynie na samopoczucie społeczności szkolnej. Jednak nie w naszej szkole, a to wszystko za sprawą lekcji, na których były wykorzystywane sprzęty zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W listopadzie mury naszej szkoły ponownie odwiedziła pani Izabela Riwoldt. Tym razem swoją wiedzą i swoimi umiejętnościami dzieliła się z uczniami klasy III. Uczniowie
z wielkim zaangażowaniem wyszywali wzory korzystając z maszyn zamówionych w ramach Laboratoriów Przyszłości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy pani Izie Riwoldt za ponowne przeprowadzenie warsztatów krawieckich.

Swoje zastosowanie zakupiony sprzęt znalazł również w ramach zajęć dodatkowych radiowo-dziennikarskich. Obok młodych fotografów swój talent rozwijają dziennikarze prasowi i radiowi. W swojej działalności uczniowie wykorzystują m.in.: aparat fotograficzny, mikrofon kierunkowy, głośniki czy chociażby laminatory. Sprzęt umożliwia młodym dziennikarzom m.in.: przeprowadzanie profesjonalnych wywiadów, robienie zdjęć do gazetki szkolnej B.I.G.O.S. (Bardzo Interesująca Gazetka o Szkole), przygotowywanie materiałów na gazetkę ścienną, przygotowanie audycji radiowych.

Cennym nabytkiem okazały się również długopisy 3D zakupione w ramach projektu. Idealnie sprawdziły się podczas zajęć logopedycznych – dzięki nim uczniowie m.in. usprawniali umiejętność pisania literek, wykonywali ćwiczenia grafomotoryczne, rozwijali swoje słownictwo, usprawniali słuch fonematyczny, ćwiczyli koncentrację. Praca ze sprzętem sprawia, że uczniowie chętnie przychodzą na zajęciach, szybciej wykonują ćwiczenia, zwiększyło się również ich zaangażowanie.