Wigilia u Krasnali

22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się tradycyjna wigilia, która  co roku  obchodzona  jest bardzo uroczyście.

Tego dnia panował niecodzienny nastrój.  Dzieci bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach.  Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesełka, układały serwetki...  Dopełnieniem tego była pięknie  wystrojona  sala,  świąteczna choinka i odświętnie ubrane dzieci.

Spotkanie rozpoczęliśmy złożeniem wzajemnych życzeń i  wspólnie z wszystkimi  pracownikami przedszkola  zasiedliśmy do stołu.  Nie zabrakło miejsca dla gościa , którym  była p. dyrektor.  Wspólne kolędowanie i rozmowy przy wigilijnym  stole wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.

Tak podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość  tradycji  świątecznych,  lecz również, co najważniejsze,  wzmacniają  bliskie relacje.

Autor: Jolanta Hanuszewicz