Wykorzystanie sprzętów z Laboratoriów Przyszłości - styczeń 2023 r.

Świąteczna przerwa rozochociła najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy po powrocie kontynuowali tworzenie świątecznych dekoracji za pomocą długopisów 3D. Uczniowie klasy III, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni p. Natalii Olejnik, rozwijali wyobraźnię i kreatywność tworząc jeden z najpiękniejszych symboli świąt – choinkę. Kroku nie odstępowali im uczniowie klasy II, którzy również z wielkim zaangażowaniem tworzyli świąteczne ozdoby.

Styczniowym motywem przewodnim były również roboty DOC, tak bardzo lubiane przez uczniów. Tym razem uczniowie tworzyli ciekawe opowiadania z udziałem robota jako głównego bohatera – niesamowitą radość sprawiła również dzieciom możliwość wybrania, kim będzie ich postać (czarodziejem, księżniczką, smokiem a może rycerze?). Podczas zabawy uczniowie m.in.: rozwijali swoją kreatywność, rozbudowywali słownictwo, wyznaczali trasę podróży, uczyli się współpracy.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria przyszłości na dobre rozgościł się
w murach naszej szkoły, sprawiając, że uczniowie odkrywają swoje możliwości, umiejętności, hobby i pasje.