Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

Uczeń klasy czwartej naszej szkoły, Dawid Mainka w dniach 30.08 do 02.09.2023 roku przebywał w Toruniu, gdzie wziął udział w ogólnopolskich zawodach pod nazwą „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Impreza ta odbyła się już po raz drugi i bez wątpienia była jedną z największych akcji prosportowych w Polsce. W samym tylko finale uczestniczyło ponad 1000 dzieciaków ze wszystkich województw naszego kraju, które wcześniej przeszły eliminacje rywalizując ze sobą w biegach przełajowych oraz dwuboju lekkoatletycznym. Zawody te współfinansowało między innymi Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Ministerstwo Edukacji i Nauki, oraz wiele firm i instytucji, a jej organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Celem projektu skierowanego do klas III – IV szkół podstawowych było i jest rozbudzanie wśród najmłodszych zamiłowania do uprawiania sportu oraz poszukiwanie następców naszych olimpijczyków (uczestników Igrzysk Olimpijskich), których zresztą wielu gościło na wyżej wymienionej imprezie.

Dawid, po udanym występie w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w czerwcu bieżącego roku w Opolu uzyskał awans do finału ogólnopolskiego. Tam wypadł całkiem nieźle, zwłaszcza, że był o rok młodszy od większości zawodników w nim występujących. Dawid wystąpił w konkurencji dwuboju, co w jego przypadku oznaczało  bieg na 300 metrów oraz w skok wzwyż.

Gratulujemy mu awansu i udziału w tak dużej imprezie na tak wysokim szczeblu. Z całego serca życzymy też dalszych sukcesów oraz osiągnięć sportowych.

FILM DO OBEJRZENIA TUTAJ

Autor: Roman Orzeszyna