Europejski Dzień Języków

21 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, dlatego też uczniowie naszej szkoły przystroili swoje sale lekcyjne w tematyce wylosowanego kraju. Samorządy klasowe w towarzystwie pani dyrektor oceniały rezultaty prac poszczególnych klas. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce wywalczyła sobie klasa III, która przeniosła nas do gorącej Hiszpanii, a wszystko za sprawą niezwykłego pokazu tańca w wykonaniu uczniów. W starszych klasach dużą pomysłowością i zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy V, którzy stworzyli w sali nr 6 prawdziwy włoski klimat, a tym samym zdobyli pierwsze miejsce. Zwycięzcy konkursu otrzymali wyjątkową nagrodę – bilety do Muzeum Wsi Opolskiej.

Tuż za zwycięzcami uplasowała się klasa I, która zabrała nas w podróż do Chorwacji oraz klasa IV, która reprezentowała Polskę. Trzecie miejsce zajęła klasa II, która zaserwowała nam pyszną brytyjską herbatkę oraz klasa VI, która stworzyła w sali nr 11 francuski klimat. Czwarte miejsce zajęli uczniowie klasy VII, którzy przywitali jury w bawarskim klimacie.

To jednak nie był koniec atrakcji, ponieważ uczniów czekała jeszcze wizyta w kąciku greckim przygotowanym przez nauczycielki języków.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania obchodów Europejskiego Dnia Języków, a zwycięzcom gratulujemy!