DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Rozpoczynając obchody dnia języków obcych wszystkie samorządy klasowe zebrały się w dniu 21 września na korytarzu przed sekretariatem. Pod wodzą pni dyrektor Dominiki Guszkiewicz, reprezentaci szkoleń społeczności wyruszyli na zwiedzanie klas - państw. Wspólnie oceniali wystrój sal, dbałość o dodatkowe atrakcje, jak na przykład potrawy oraz przygotowanie obowiązkowych symboli - flag, podstawowych zwrotów w danym języku.

Najmłodsi uczniowie z klasy I przenieśli nas do Chorwacji. W II mogliśmy poczuć się jak w Wielkiej Brytanii. III klasa przedstawiła Hiszpanię, a IV Polskę. Klasa V zaprezentowała Włochy, z VI powędrowaliśmy do Francji, a z  najstarszymi złożyliśmy wizytę  w Niemczech.

Wizycie w każdym z państw towarzyszyła charakterystyczna dla niego muzyka, unosiły się zapachy potraw, niektórzy pięknie się przebrali w ludowe stroje bądź barwy. Uczniowie świetnie się bawili poznając kulturę europejskich krajów, jednak największe wrażenie zrobiły ogniste tańce trzecioklasistek oraz wspaniałości dostępne u „piątków”, w których klasie zakwitły oleandry! Te dwie klasy wygrały bilety, a tym samym wycieczkę do bierkouickiego skansenu. Przegranych nie było, bo wszyscy wiemy więcej o wielu krajach Europy, której jesteśmy obywatelami.

Redakcja Kółka Dziennikarskiego