POZNAJEMY ZAWÓD SPRZEDAWCY

W deszczowy poniedziałek 9 października br. klasa druga wybrała się do znajdującego się w naszej miejscowości „Eurosklepu”, w którym pracują mama i babcia naszych klasowych kolegów - Alana i Filipa. Celem wyprawy było poznanie zalet i trudów zawodu sprzedawcy. Pani Ewelina w bardzo rzeczowy i przystępny sposób opisała zaciekawionym dzieciom funkcjonowanie sklepu. Mogły poznać „Centrum dowodzenia”, czyli biuro ze znajdującym  się w nim komputerem wykorzystywanym do zamawiania i wprowadzania towarów. Zwiedziliśmy również magazyny i chłodnię. Dzieci  miały okazję zrozumienia zasad funkcjonowania kasy fiskalnej i odbicia na niej towarów. Zadawały dużo ciekawych pytań m.in. „Jaki towar sprzedaje się w największych ilościach?”, „Co robi się z przeterminowanymi produktami?”, „Kto najdłużej pracuje w sklepie?”. Pouczająca wycieczka zakończyła się poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy pani Jolancie Paluch za możliwość odwiedzenia jej sklepu, a paniom z obsługi za przeprowadzenie ciekawej lekcji o zawodzie sprzedawcy.

Autor: Natalia Walczok