OFICJALNE OTWARCIE EKOPRACOWNI

12 września 2023r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste otwarcie ,,EKOPRACOWNI PRZYRODNICZEJ". Ceremonię przecięcia wstęgi poprowadziła Dyrektor naszej szkoły, Pani Dominika Guszkiewicz, wraz z Panem Jerzym Naszkiewiczem - Wiceprezesem Zarządu WFOSiGW w Opolu i Panią Barbarą Zając - Wójtem Gminy Pokój.

Utworzenie ekopracowni było możliwe dzięki dofinansowaniu w 90% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej w kwocie 50 000 zł.

Nasza ekopracownia znajduje się w całkowicie odnowionej sali 11. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu został wykonany remont, zakupiono nowe umeblowanie oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne z zakresu edukacji przyrodniczej.

Jesteśmy pewni, że EKOPRACOWNIA odegra kluczową rolę w rozwoju naszych uczniów, inspirując ich do podejmowania działań na rzecz ochrony naszego środowiska. To miejsce, w którym będą mogli poznać przyrodę, poznać jej piękno i odkryć swoją pasję do świata przyrody.

Wyruszmy razem w tę eko-przygodę!

Autor: Monika Żołnowska