Terenowy Turniej Ekologiczny

Kto wie, gdzie swoje gniazda buduje remiz? Co to takiego czerwończyk nieparek? Kto po głosie rozpozna łosia i odróżni kumaka nizinnego od żaby zielonej?

Na te i wiele innych pytań dotyczących Stobrawskiego Parku Krajobrazowego znali odpowiedzi uczniowie klasy szóstej: Aleksander Walczok, Dominik Maciej oraz Karol Koza. Nasza reprezentacja zmierzyła się z drużynami z trzynastu szkół z województwa opolskiego w XXIII Turnieju Ekologicznym pt.: ”Leśnymi ścieżkami” i wywalczyli czwarte miejsce zadziwiając swoją rozległą wiedzą. Tegoroczny konkurs odbył się w malowniczo położonej wsi Lubienia na obszarze chronionego krajobrazu Lasów Stobrawsko-Turawskich graniczących ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym.

Tego dnia wyruszyliśmy w las na wspaniałą lekcję biologii, przygotowaną przez pracowników  Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, za co serdecznie dziękujemy. Przemierzaliśmy las ścieżkami podziwiając pola paproci, wrzosów i zmieniający kolory las, delektując się przy tym ciszą i powietrzem pachnącym mchem.

Warto również wspomnieć, że nagrody konkursowe zostały wręczone przez Wójta Gminy Popielów oraz Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska UMWO .

Autor: Anna Mroczkowska