Muzeum Wsi Opolskiej

11 października uczniowie klasy V i III pojechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach.

Wycieczka to nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie z okazji Dnia Języków Obcych. Musimy przyznać, że ten rodzaj nagrody bardzo nas ucieszył.

Muzeum Wsi Opolskiej to piękny teren, gdzie można zobaczyć stare drewniane chaty, do których można wejść, obejrzeć przedmioty, a przede wszystkim poczuć klimat sprzed wieków i wyobrazić sobie, jak żyli nasi przodkowie. Można zobaczyć tam mały kościół, wiatraki, a nawet kuźnie i wiele innych ciekawych miejsc.

Dzień minął szybko, wycieczka była bardzo udana, dzieci zadowolone, bo mogły zobaczyć kawałek historii, a do tego jeszcze dopisały humory i pogoda.

Autor: Amelia Dudek kl. V