PIERWSZA POMOC

W ostatni wtorek października naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP Zawiść, którzy odpowiedzieli na zaproszenie pani dyrektor Guszkiewicz i przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy w klasach 0 -III. Podczas zajęć nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, oraz co zrobić, gdy ktoś zakrztusi się. Strażacy pokazali nam również jak wyglądają czujniki czadu i jak funkcjonują. Na koniec zajęć dzieci miały okazję zobaczyć samochód gaśniczy i dotknąć wszystkich akcesoriów, które pomagają ratować dobytek i życie ludzi. Dziękujemy wszystkim ochotnikom którzy przybyli do nas i przeprowadzili ciekawe oraz pouczające zajęcia dla naszych uczniów.

Autor: Natalia Walczok