"Przerwa na czytanie"

19 października nasz szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Drugi raz mogliśmy dołączyć do wyjątkowej akcji, której celem jest m.in. promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W tym roku aż 142 osoby przyłączyły się do akcji i czytały książki podczas przerw. Tego dnia uczniowie mogli usłyszeć, dzięki szkolnemu radiowęzłowi, dwie propozycje audiobooków godnych polecenia oraz wywiad, przeprowadzony z uczniami i nauczycielami naszej szkoły, na temat tego, czy warto czytać książki oraz czy mają swój ulubiony tytuł lub ulubionego autora. Do najmłodszych uczniów wybrali się tego dnia wolontariusze, którzy z aktorskim talentem przybliżyli dzieciom wybrane przez siebie bajki.