10 listopada, piątek

Cała społeczność szkolna – w galowych strojach – stawiła się w gotowości do świętowania ważnego wydarzenia historycznego – odzyskania przez Polskę niepodległości – które w tym roku wypadło w sobotę. Tego dnia sala nr 9 zamieniła się w muzeum, w którym uczniowie – dzięki wolontariuszom: Marlenie Piędzioch i Aleksandrowi Pietroniowi – mogli udać się w historyczną podróż i stać się świadkami niezwykłych wydarzeń.

Zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, klasy I-VII, wzięły udział w lekcji muzealnej. Na samym początku uczniowie wysłuchali audycji przygotowanej przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a następnie obejrzeli film animowany przedstawiający losy państwa polskiego. Wisienką na torcie był wywiad z najmłodszymi uczniami szkoły, którzy wykazali się znajomością m.in. takich pojęć jak: prezydent, ojczyzna, godło.

Po wysłuchaniu nagrań wolontariusze oprowadzili uczestników po przygotowanej wystawie, na której uczniowie mogli odnaleźć m.in. zdjęcia Józefa Piłsudskiego w towarzystwie rodziny czy też ważnych osobistości państwowych.

Na zakończenie lekcji muzealnej uczniowie rozwiązali wybraną przez siebie kartę pracy, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe kotyliony.