Świętujemy 10-lecie Wirtualnej Akademii Astronomii

Uczniowie klasy siódmej w dniu dzisiejszym uczestniczyli w obchodach 10-lecia istnienia Wirtualnej Akademii Astronomii (WWA), której główną działalnością jest popularyzowanie nauk ścisłych w szczególności fizyki i astronomii.

Nasza szkoła za dotychczasową współpracę została wyróżniona. Z rąk pracowników naukowych Instytutu Fizyki na Uniwersytecie Opolskim, Pana dr hab. Włodzimierza Godłowskiego oraz Pani dr Katarzyny Książek odebraliśmy pamiątkową statuetkę przyjaciela WWA oraz podziękowania.

Następnie uczniowie wysłuchali wykładu p.t. Po co patrzymy w niebo?, który wygłosił  Pan mgr Grzegorz Sęk - astronom, pracownik Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach i popularyzator astronomii wśród dzieci i młodzieży.