Wycieczka Krasnali do sali zabaw

Dnia 05 grudnia 2023 r. dzieci  z oddziału przedszkolnego w Lubnowie radośnie spędziły czas  w Sali zabaw Planeta radości” w Kluczborku. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień  i w końcu nadszedł. Po przybyciu na miejsce dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznej zabawy i pod opieka Pań mogły się bawić. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii korzystały z dostępnych w sali sprzętów. Wszystkie dzieci ogarnęła fala radości: biegały, skakały, zjeżdżały na zjeżdżalni. Niezwykłą frajdą okazała się  konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, trampolin i basenu z piłeczkami. Dzieci wdrapywały się na konstrukcje,  jeździły autami, motorami, bawiły się w basenie z piłkami. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł odpocząć w zacisznym kąciku malucha.  Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola. Wspólnie miło spędzony czas integrował przedszkolaków a zabawy  rozwijały ich ogólną sprawność fizyczną.

Autor: Jolanta Hanuszewicz