Matma dla rodziców

Oto akcesoria matematycznego rodzica: nóż do pizzy (uwaga: kroi również nieparzyście!), pojemnik z podziałką na mililitry i gramy oraz miarka do odmierzania... wszystkiego! Dlaczego akurat takie rzeczy? O tym przeczytacie w książce pt. "Matma dla rodziców". Autorzy: Rob i Mike już na samym początku uzbrajają nas w ekwipunek rodzinnego matematyka. Nie są nimi cyrkiel, ekierka czy kalkulator (choć ten czasami się przyda), ale raczej suszona fasola do zliczania dużych wzorów, czekolada do wyjaśniania ułamków czy tablica do rzutek wymagająca umiejętności podwajania i potrajania liczb. Przede wszystkim jednak zapraszają nas do bawienia się matmą, bo "zabawa to kluczowa część matematyki na każdym poziomie". Stąd w książce mnóstwo propozycji gier, quizów i aktywności pozornie nieedukacyjnych, ale de facto matematycznych na wskroś!

Wszystko dlatego, że - jak sami podkreślają - "jeśli nie przedstawia się matematyki jako intrygującego tematu, który może sprawiać przyjemność, to mało prawdopodobne, by dzieci kiedykolwiek nabrały na nią chęci".

Mniej cierpienia, więcej liczenia - głosi podtytuł książki.